Nikodem Augustyniak

Poznaj historię Naszego podopiecznego

Nikodem Augustyniak miał wypadek 5 miesięcy temu (kwiecień 2020). Spędził 5 tygodni w szpitalu w Lublinie gdzie kilkakrotne oczyszczano rany z martwicy i przetaczano krew, podawano immunoglobuliny, aż wreszcie wykonano przeszczep. Niestety przeszczep był nieudany – nie przyjął się, rana się powiększała w ciągu każdego tygodnia poszerzała swoją powierzchnię aż do 5 cm.
W Katowicach wykonano kolejny przeszczep – tym razem udany.
Nikoś przetrwał 10 narkoz. Pojawiły się dwa przykurcze – nie mógł w pełni wyciągać, podnosić, prostować ręki. Pojawiły się również blizny przerostowe. Nikodem pomimo całego bólu jest pogodnym chłopcem – śmieje się, walczy o sprawność swojej rączki a jego mama razem z nim. Codziennie od prawie pół roku Nikodem jest rehabilitowany, usprawniany. Mama Nikodema poświęca dużo czasu na szukanie nowych sposobów pomocy dla swojego syna – szuka ośrodków, czy lekarzy na NFZ i prywatnie. Pandemia koronawirusa wszystko utrudnia.

Koszty leczenia oparzeń w Polsce są bardzo drogie, a leczenie może trwać nawet kilka lat. Na NFZ niestety nie kupimy większości maści, czy plastrów silikonowych, które są bardzo ważne przy procesie gojenia ran. Specjalne ubranie uciskowe należy wymieniać co 3 miesiące – bo dziecko rośnie. Dojazdy do lekarzy, prywatne wizyty, ćwiczenia rehabilitacyjne, to wszystko mocno obciążyło budżet rodziny Nikodema.

Mama Nikodema dzielnie walczy o jego zdrowie, uczy się jak poruszać w nowej rzeczywistości gdzie NFZ tak mało zapewnia, szuka pomocy gdzie tylko się da.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie małego Nikodema, nazywanego przez mamę lawendowym chłopcem. Każda złotówka przeznaczona na leczenie chłopca to szansa na jego szczęśliwe dorastanie – bez bólu

Darowizny imiennie należy przekazywać na nr konta Fundacji: 78 2490 0005 0000 4530 3670 0568 z dopiskiem: Nikodem Augustyniak.

Tradycyjna wpłata na subkonto podopiecznego

Nikodem Augustyniak

Wspomóż podopiecznego szybkim przelewem

Przekazujesz 20 zł

Przekazujesz 50 zł

Przekazujesz 100 zł

Przekazujesz 200 zł

Dla Nikodem Augustyniak

Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest TPAY.COM – Krajowy Integrator Płatności S.A.