Nikodem Augustyniak

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype
Share on pinterest

Poznaj historię

Naszego podopiecznego

Nikodem Augustyniak miał wypadek 5 miesięcy temu (kwiecień 2020). Spędził 5 tygodni w szpitalu w Lublinie gdzie kilkakrotne oczyszczano rany z martwicy i przetaczano krew, podawano immunoglobuliny, aż wreszcie wykonano przeszczep. Niestety przeszczep był nieudany – nie przyjął się, rana się powiększała w ciągu każdego tygodnia poszerzała swoją powierzchnię aż do 5 cm.
W Katowicach wykonano kolejny przeszczep – tym razem udany.
Nikoś przetrwał 10 narkoz. Pojawiły się dwa przykurcze – nie mógł w pełni wyciągać, podnosić, prostować ręki. Pojawiły się również blizny przerostowe. Nikodem pomimo całego bólu jest pogodnym chłopcem – śmieje się, walczy o sprawność swojej rączki a jego mama razem z nim. Codziennie od prawie pół roku Nikodem jest rehabilitowany, usprawniany. Mama Nikodema poświęca dużo czasu na szukanie nowych sposobów pomocy dla swojego syna – szuka ośrodków, czy lekarzy na NFZ i prywatnie. Pandemia koronawirusa wszystko utrudnia.

Koszty leczenia oparzeń w Polsce są bardzo drogie, a leczenie może trwać nawet kilka lat. Na NFZ niestety nie kupimy większości maści, czy plastrów silikonowych, które są bardzo ważne przy procesie gojenia ran. Specjalne ubranie uciskowe należy wymieniać co 3 miesiące – bo dziecko rośnie. Dojazdy do lekarzy, prywatne wizyty, ćwiczenia rehabilitacyjne, to wszystko mocno obciążyło budżet rodziny Nikodema.

Mama Nikodema dzielnie walczy o jego zdrowie, uczy się jak poruszać w nowej rzeczywistości gdzie NFZ tak mało zapewnia, szuka pomocy gdzie tylko się da.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie małego Nikodema, nazywanego przez mamę lawendowym chłopcem. Każda złotówka przeznaczona na leczenie chłopca to szansa na jego szczęśliwe dorastanie – bez bólu

Darowizny imiennie należy przekazywać na nr konta Fundacji: 78 2490 0005 0000 4530 3670 0568 z dopiskiem: Nikodem Augustyniak.

Wpłata na subkonto

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Jagoda

Alior Bank, nr rachunku:
78 2490 0005 0000 4530 3670 0568

 

Tytułem:

Nikodem Augustyniak

Wspomóż nas

przekaż darowiznę (Cele statutowe)