Agatka Koza

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on skype
Share on pinterest

Poznaj historię

Naszego podopiecznego

Agatka Koza z Bukowca w kwietniu 2016r nieszczęśliwie wylała na siebie wrzątek z kubka. Miała wtedy 16 miesięcy. Helikopterem została przetransportowana do Szpitala w Poznaniu. Poparzyła ok. 30% (oparzenia  II i III stopnia )  powierzchni ciała. Oparzeniu uległa twarz, szyja, barki, prawe ramię, klatka piersiowa oraz plecy. Rany oparzeniowe leczono opatrunkami hydrokoloidowymi i opatrunkami z jonami srebra, podawano jej także antybiotyki, silne leki przeciwbólowe, albuminy oraz jednostkę krwi. Tydzień po wypadku przeprowadzono przeszczep pobranej z uda skóry.

Obecnie Agatka  jest pod opieką Pana doktora Dariusza Wyrzykowskiego i na każdą konsultacje dojeżdża ok.400 km. W czerwcu 2017 r. Przeprowadzono pierwszą  kosztowną operację plastyczną usunięcia blizn przerostowych spod brody oraz  uwolnienia przykurczu prawego barku. Niestety blizny ponownie przerastają i wymagają stałej pielęgnacji oraz operacyjnego uwalniania tworzących się przykurczy.  Ze względu na rozległość, tendencję do przerostów oraz wiek i ciągły wzrost Agatkę czeka wiele zabiegów laserowych i operacji – kolejna już w 2020 roku.

Na co dzień blizny wymagają smarowania maściami i oklejania plastrami.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe leczenia naszej córki, która pomimo przeżytej traumy pozostaje dzieckiem pełnym radości i energii.Będziemy wdzięczni z każdą przekazaną złotówkę.Beata i Dominik Koza – rodzice Agatki.

Wpłata na subkonto

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Jagoda

Alior Bank, nr rachunku:
78 2490 0005 0000 4530 3670 0568

 

Tytułem:

Agatka Koza

Wspomóż nas

przekaż darowiznę (Pieniądze przeznaczane są na działalność statutową fundacji, wpłata na subkonto podopiecznego według danych powyżej)