Warsztaty dla dzieci, młodzieży i ich rodzin

Za nami warsztaty dla dzieci i młodzieży oparzonej!

W niedzielę 24.09.2023r. we Wrocławiu zakończył się cykl warsztatów „Zobacz mnie!”, dofinansowanych z Funduszu Pomocowego. Przez trzy weekendy września, młodzi ludzie potrzebujący wsparcia psychologicznego, uczestniczyli w warsztatach motywacyjnych i psychologicznych oraz zajęciach z jogi terapeutycznej. To odpowiedź na wiele problemów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w postcovidowym świecie. Wszystkie zajęcia ukierunkowane były holistycznym podejściem do zdrowia i służyły wprowadzeniu dzieci i młodzieży w temat umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Pomoc psychologiczną otrzymali także rodzice dzieci oparzonych. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

Warsztaty zostały zrealizowane dla trzech grup: dzieci (7 -12 lat), młodzież (13-18 lat) i rodzice. Odbyło się łącznie 18 warsztatów, w których uczestniczyło 70 osób. Gościem specjalnym warsztatów był Piyush Mittal, nauczyciel jogi i ajurwedy.

„Dzieci i młodzież miały okazję dowiedzieć się, czym są trudne emocje i poćwiczyć razem z nami jak sobie z nimi radzić. Rozeznały jakie mają SUPERMOCE i jak je wykorzystać w codziennym życiu. Uczyły się jak budować poczucie własnej wartości w oparciu o swoje zasoby. Warsztaty stały się także szansą na nawiązanie kontaktów i relacji między rodzicami, którzy na co dzień borykają się z podobnymi problemami. Był to także czas na wymianę wspólnych doświadczeń i zadanie pytań doświadczonym psychologom. Warsztaty stały się pierwszym krokiem w kierunku utworzenia grupy wsparcia rodziców dzieci oparzonych pod auspicjami Fundacji „Jagoda” – mówi Marta Kostrzewa z Centrum Psyche we Wrocławiu.

Fundacja „Jagoda” powstała w 2009 roku, aby upamiętnić niezwykłą dziewczynę – Jagodę, która zmarła w wyniku odniesionych ciężkich poparzeń ciała. Powstała jako wyraz pamięci jej najbliższych, ale i z myślą o tych wszystkich, którym można pomóc. Od 14 lat nieprzerwanie pomaga osobom oparzonym. Refunduje leki, ubrania uciskowe, operacje blizn, skupia się także na pomocy psychologicznej. Od 2019 roku tworzy nowoczesne Centrum Rehabilitacji Osób Oparzonych we Wrocławiu, pierwsze na Dolnym Śląsku.
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko -Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Udostępnij ten post

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Może zainteresuje Cię