Budowa Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych

Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych

Według statystyk w wyniku różnych zdarzeń oparzenia dotykają ok 250 – 400 tys. osób rocznie.
Leczenie jest długotrwałe, trwające kilka, w przypadku dzieci i kilkanaście lat oraz niezwykle kosztowne (rehabilitacja, zakup leków, maści, żeli, ubranek uciskowych, przeszczepy, laseroterapia, etc.). Koszt przy głębokich oparzeniach zaczyna się od 100tys.PLN. NFZ refunduje tylko niewielką część, a terminy na rehabilitację sięgają nawet kilku, kilkunastu miesięcy (gdzie przy oparzeniach ważne jest, aby pomoc była natychmiastowa, rehabilitacja nieprzerwana, aby nie doprowadzić do bliznowców, które unieruchamiają części poparzonego ciała). Fakt jest taki, że osoby poparzone nie otrzymują od NFZ kompleksowej pomocy w całym procesie leczenia. Osoby poparzone, to osoby niepełnosprawne, wykluczone ze społeczeństwa, często niesprawne do prowadzenia życia zawodowego (w okresie leczenia) i nie mogące uzyskać fachowej opieki.

O Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych:
Nasza Fundacja jest w trakcie tworzenia Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych we Wrocławiu, które zapewni wszystkim naszym Podopiecznym, osobom poparzonym całkowicie bezpłatną rehabilitację. Na terenie całego Dolnego Śląska nie ma ani jednego szpitala z oddziałem oparzeniowym. Koszt całej inwestycji szacowany jest na kwotę 450tys.PLN brutto.

Oferta Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych:

  • Poradnia psychologiczna (głębokie poparzenie często jest skutkiem tragicznego doświadczenia takiego jak pożar, wybuch np. kominka bio. Takie osoby często ocierają się o śmierć, tracą zdrowie i wygląd. Bardzo często mają depresję i niechęć do życia).
  • Gabinet światłoterapii/laseroterapii (lasery mają właściwości lecznicze takie jak: efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny, przyśpieszają regenerację uszkodzonych tkanek, usprawniają mikrokrążenie, wydzielają endorfiny, dotleniają tkanki, poprawiają przewodnictwo nerwowe, zwiększają syntezy kolagenu, zwiększają syntezy ATP, DNA, RNA i prostaglandyn, stymulują procesy immunologiczne).
  • Możliwość korzystania z komory tlenowej – hiperbarycznej (która przyśpiesza i poprawia mechanizmy gojenia się ran, a ponad to często ratuje życie, bo zwiększa szanse na przyjęcie się trudnych przeszczepów. Tlenoterapia dotlenia niedotlenione narządy).

W naszym Centrum będą pracować wykwalifikowane osoby (lekarz, pielęgniarka, rehabilitant, psychoterapeuta, pracownik recepcji).

Dzięki temu ośrodkowi wszystkie osoby poparzone z całego kraju otrzymają fachową i bezpłatną pomoc. Szybciej powrócą do zdrowia psychicznego i fizycznego i będą mogły na nowo zacząć żyć normalnie.

Od 10 lat wspieramy osoby poparzone. Wiemy jak traumatyczne jest do zdarzenie. Znamy koszty leczenia, to astronomiczne kwoty. Znamy podejście NFZ, brak wsparcia poszkodowanym. Wiemy czego takie osoby potrzebują. Chcemy im to dać w postaci bezpłatnej rehabilitacji w naszym Centrum.

Aktualizacja 24.10.2023r.

Aktualizacja 19.04.2022r.

Wsparcie od Fundacji ARP

25.03.2022 r. Fundacja ARP (Agencja Rozwoju Przemysłu) przyznała nam dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł na realizację projektu – utworzenie Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych we Wrocławiu – przedstawionego przez nas we wniosku o wsparcie nr 11/2022 z dnia 11.02.2022 („Projekt”).
Dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i włączenie się w realizację naszego projektu.

Aktualizacja 18.09.2020r.

Chcielibyśmy serdecznie Podziękować ?
Zarządowi Firmy Swiss Krosno Sp.zo.o. – producentowi produktów drewnopodobnych za przekazanie naszej Fundacji do tworzonego przez nas Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych przepięknych paneli podłogowych oraz blatu. Jesteśmy wdzięczni, dumni, że taka marka jak SWISS KRONO stała się częścią tak ważnego projektu.

Dziękujemy!

Aktualizacja 29.06.2020

Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Firmy Ceramika Paradyż za ogromne wsparcie tworzonego przez nas Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych i obdarowania nas pięknymi ceramicznymi płytkami.

Aktualizacja 27.04.2020.

Składamy serdeczne podziękowania dla Grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA.

Otrzymaliśmy darowiznę celową w kwocie 5 tys. zł. od Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych na dokończenie naszej inwestycji Centrum Rehabilitacji Osób Poparzonych. Za wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy. Tym bardziej jest ono cenne, w obecnych jakże trudnych ekonomicznie czasach. A nam daje ogromną motywację do dalszego działania.

Aktualizacja 23.03.2020 r.

We wczorajszym wydaniu FAKTY TVP3 Wrocław można było zobaczyć reportaż o naszym Centrum Rehabilitacji oraz projekcie OSP FIREBAG!

Reportaż został nakręcony przed akcją #Zostańwdomu, kiedy wirus jeszcze tak nie szalał po Wrocławiu 🙂

“Pandemia koronawirusa zdominowała nasze życie, ale wciąż potrzebna jest pomoc osobom poszkodowanym w innych sytuacjach. Po tragicznej śmierci córki państwo Pachotowie założyli fundację, a niebawem otworzą we Wrocławiu Centrum Rehabilitacyjne dla Osób Poparzonych. Organizują też akcję, by doposażać strażaków ochotników w profesjonalne torby do ratowania życia.”

Całość do przeczytania tutaj: https://wroclaw.tvp.pl/…/fundacja-jagoda-otworzy-wkrotce-ce…

Fakty TVP Wrocław 22.03.2020 r.

Aktualizacja 10.01.2020 r.

Zakupiliśmy do Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych Aplikator kliniczny marki Viofor, dzięki któremu etap rehabilitacji poszpitalnej w znacznym stopni przyśpieszy regeneracje organizmu. Ma on następujące właściwości: działanie przeciwbólowe, regeneracyjne, działanie poprawiające krążenie obwodowe, działanie anstyspatyczne, relaksacyjne, co jest niezwykle istotne, ponieważ osoby poparzone mają często zaburzenia snu, nerwice, długotrwałe napięcie psychiczne.
Jesteśmy przed zakupem platformy dla osób niepełnosprawnych, oraz komory tlenowej (hiperbarycznej).

W tym miejscu z serca, raz jeszcze chcemy Podziękować naszym Wspaniałym Darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zakupić potrzebny sprzęt.

Dziękujemy Zarządowi Fundacji ENERGA, Zarządowi Fundacji PGNiG im.Ignacego Łukasiewicza oraz Pani Prezes Fundacji BGK

 

Dziękujemy prywatnym Darczyńcom, którzy wspierają nasze akcje i dokładają swoje cegiełki do powstania Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych we Wrocławiu.

Dzięki wsparciu Fundacji BGK mamy środki na przeprowadzenie częściowego remontu .

Aktualizacja 05.06.2019

Ważne!

Pierwsze plany i kosztorysy wskazywały, że Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych tworzony przez Fundację Jagoda powstanie za kwotę 150 000,00PLN. A jednak nie. Zmieniamy plany, robimy nowe projekty, bo chcemy mieć najlepszy sprzęt, a to wymaga pewnym przebudów w nieruchomości. Czekamy na nowy projekt, szczegółowy kosztorys,  ale już wiemy, że kwota wzrosła o ponad 100%.

My bierzemy się do pracy, a Wy mocno nam kibicujcie!

 

05.01.2019 r

Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasza Fundacja przystąpiła do prac nad utworzeniem Centrum Rehabilitacyjnego dla osób poparzonych we Wrocławiu. Umożliwi ono jeszcze skuteczniejszą pomoc wszystkim naszym Podopiecznym. Niestety nie zrobimy tego bez Was.

W tym celu rozpoczęliśmy działania zmierzające do pozyskania środków finansowych na realizację tego projektu. Pierwszy etap utworzenia ośrodka to koszt rzędu 150 tys. PLN. Kwota wynika z remontu lokalu, przystosowania pod Centrum oraz zakupu podstawowego sprzętu.

W centrum planujemy uruchomić:

  • Poradnię psychologiczną
  • Gabinet masażu blizn pooparzeniowych
  • Gabinet rehabilitacji ogólnoustrojowej metodami niekonwencjonalnymi (w tym zabiegi koloroterapii lampami biotron)
  • Możliwość korzystania z komory hiperbarycznej, która przyśpiesza i poprawia gojenie się ran
  • Punkt redystrybucji pozyskanych specjalistycznych opatrunków i maści.

O naszym centrum informowały media:

Zbiórki:
Link do zbiórki na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/budowacentrum

Link do zbiórki na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/dpdc3c

Udostępnij ten post

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Może zainteresuje Cię