Zobacz mnie – warsztaty psychologiczne i joga dla dzieci i młodzieży z oparzeniami

Bezpłatne warsztaty psychologiczne i joga dla dzieci i młodzieży, które zmagają się z następstwami oparzeń.

Fundacja „Jagoda” realizuje projekt pn. „Zobacz mnie”- zintegrowany program wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży, sfinansowany w ramach Funduszu pomocowego.

Wsparciem objęte zostaną oparzone dzieci i młodzież z całej Polski i ich rodziny.

Już w marcu we Wrocławiu ruszą bezpłatne warsztaty psychologiczne, motywacyjne oraz joga terapeutyczna. To wsparcie osób oparzonych, doświadczających emocjonalnych trudności związanych z następstwami COVID-19. Warsztaty zostały ukierunkowane holistycznym podejściem do zdrowia i służą wprowadzeniu dzieci i młodzieży w temat umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

W ramach projektu odbędą się:

• warsztaty psychologiczne dla dzieci w wieku: 9-12 lat i dla młodzieży w wieku 13-18 lat. To pomoc dzieciom i młodzieży, które nie radzą sobie z trudnymi emocjami, frustracją i gniewem, przeżywają problemy z niską samooceną, apatią, koncentracją i utratą motywacji.
  • Szkoła dla rodzin -warsztaty psychologiczne dla rodziców dzieci oparzonych, którzy sami doświadczali problemów w radzeniu sobie z własnymi zadaniami i rolami życiowymi. Dlatego chcemy wesprzeć także rodziców tam, gdzie to potrzebne, a także uzupełnić ich oddziaływania tam, gdzie jest ono niewystarczające z punktu widzenia potrzeb dzieci i młodzieży
  • warsztaty motywacyjne dla młodzieży, w ramach których uczestnicy będą mieć niecodzienną możliwość skonfrontowania i wspólnego przeanalizowania własnych doświadczeń w obszarze motywowania, wyznaczania celów, poznania sposobów radzenia sobie ze stresem związanym z izolacją i dystansem społecznym w czasie pandemii COVID-19 oraz budowania pewności siebie, odwagi do działania
  •  zajęcia z jogi dla dzieci i młodzieży, które w połączeniu z technikami terapeutycznymi pozwolą na zmniejszenie negatywnych emocji, redukcję stresu, zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Zwiększą poziom skupienia i koncentracji, poczucia własnej wartości oraz nauczy samoakceptacji już od najmłodszych lat. Ćwiczenia w grupie umożliwią nawiązywania relacji z rówieśnikami. Ucząc jogi dajemy jeszcze jedną możliwość radzenia sobie ze swoimi problemami.

Więcej informacji już wkrótce na www i fb!

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Może zainteresuje Cię