Przekaż 1% podatku poparzonym!

O naszej organizacji

Kim jesteśmy

Nasza fundacja powstała w listopadzie 2009 roku, aby upamiętnić niezwykłą młodą dziewczynę - Jagodę, pełną życia, serdeczną dla ludzi, śliczną istotę. Jagoda zmarła 6 września 2008 r. w wyniku odniesionych ciężkich poparzeń ciała - niemal 55% powierzchni, w tym twarzy. 22 listopada 2008 r. skończyłaby 20 lat... Pozostawiła za sobą rozpacz Rodziców i smutek Przyjaciół. Jednak z czasem, z tego cierpienia narodziła się właśnie idea fundacji, która ma pomagać osobom cierpiącym na chorobę oparzeniową. Tworzą ją osoby bezgranicznie zaangażowane podczas walki o zdrowie i życie Jagody. Walki ostatecznie przegranej, która jednak wyzwoliła energię niesienia pomocy innym.

Fundację Jagoda tworzą ludzie bezgranicznie jej oddani: najbliższa Rodzina Jagódki (Jej Rodzice i Ciocia) oraz Jej wieloletni Przyjaciele z różnych okresów życia. Dzięki temu, że dostąpiliśmy radości znania Jagody, dzisiaj tym mocniej chcemy nieść pomoc cierpiącym na chorobę oparzeniową.

Zespół Fundacji

Elżbieta Sipa-Pachota